نمایشگاه سکس در بارسلونا Sex exhibition in Barcelona

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

این نمایشگاه با موضوع سکس یکی از نمایشگاه های معروف در اروپا می باشد که هر ساله در بارسلونا اسپانیا برگزار می شود. تصاویر موجود شامل 800 اثر قدیمی و جدید از کل جهان و وسایلی که جهت سکس در قدیم استفاده می شده می باشد که تعدادی از آنها در این اسلاید قابل ملاحظه اند از جمله

 نقاشیهای قدیمی از سكس در ژاپن، آسیای جنوب شرقی، هند، سكس در دربار پادشاهان این کشورها و…

تصاویر سكسی از آفریقا، نقاشیهای بسیار قدیمی از سكس در مصر باستان،

در اروپای قدیم، در اروپای قرون وسطی و حتی تصاویری از تجاوزات جنسی  در آن زمان ها، سكس در قصر پادشاهان اروپایی در اسپانیای قدیم در فرانسه قدیم و آثاری مربوط به روسیه تزاری در سال 1912

نقاشیهای سكسی از  وسائل خود ارضایی قدیمی و اسباب بازیهای سكسی مانند دیلدوهای (آلت مصنوعی) قدیمی و .

تصاویری از سكس گروهی، همجنس بازی (لزبین) و سكس دهانی و سكس از طریق مقعد در اروپای قدیم…

تصاویری از بازیهای سكسی و آزارهای جنسی در گذشته، سكس سادیستی و لذت های جنسی همراه با آزار جنسی طرف مقابل یا بازیهای جنسی با استفاده از راه رفتن حلزون روی بدن زنان

و نیز تصاویر انتزاعی از سكس….

56 Responses to نمایشگاه سکس در بارسلونا Sex exhibition in Barcelona

 1. خانوم ناوک ! زمانی که زینب بودید رو به خاطر دارید؟ از مقدار نفرت و انزجار مردم به خود چطور؟ عقده های جنسی و روحی را در این سن و سال که سگ هم بهتون محلی نمیزاره خالی کردن شده دستاویزی برای جلب توجه کردن….واقعا من جنده ها و فاحشه ها را دوست دارم چون اونا لااقل شرف دارند اما شما پیرجنده ای هستید زشت رو و بی ادب که بویی از شرافت ایرانی نبردید

  • 111 می‌گه:

   تو با طرز صحبت کردنت از شرافت نگو

  • اباذر می‌گه:

   تو که بوی گه و کثافت نوشته ات , روی تمام بی شرفی های آخوندها رو سفید کرده جناب امیر خان ضد آخوند. از فاصله هزار فرسنگی عقده و توخالی بودن و ادعا و بی سواد بودن از نوشته ات میباره. از راه دور دارم خفه میشوم از بوی گند نوشته ات.
   بدان که از هر چه آخوند است آخوندتری , حداقل آخوند شرف اینو داره که اسمشو قایم نمیکنه.

   • مهدی می‌گه:

    اگر بی سواد بودن به اینه که با این نوشته ها و سایتها مخالف باشیم ما از همه بی سوادتریم…واقعا واسه این عقده ای که وجودن رو قراگرفته خانم ناوک برات متاسفم.یادت باشه هرجا که بری ایرانی هستی و یک ایرانی نمیتونه به هرزگی نزدیک بشه.همین امثال شما هستند که اسم و شرف ایران و ایرانی رو بی حیثیت میکنند.اونم به بهانه پیشرفت و تجدد.

   • arash می‌گه:

    اباذر جان خىلى باهات حال کردم مرسى

  • حقگو می‌گه:

   یه کسی زمانی خودش رو خان مینامه که بویی از شرافت و اصالت خانی برده باشه! نه یک انسان یاوه گوی لومپن که سر و ته وجودش رو جمع کنیم 10-15 سانت آلت تناسلیه که به هیچ تخم و تخمدانی هم مرتبط نیستش! تو اول برو فکر گندایی که زدیو بکن بعد بیا واسه مردم شر و ور بباف و بریز بیرون از اون دهان گوهر بارت که فقط از واژه گوه سه حرف اولش لایقشه!!!
   تو اکه فکر عقده جنسی بودی برای اینو اوون خط و نشون جنسی نمیکشدی! شرط میبندم که شبا هم که میخوای بخوابی تو همین افکار جنسی نسبت به اطرافیانت و نزدیکانت میخوابی عزیز من! تو برو اول خودتو درمان کن بعد بیا گنده تر از دهنت حرف بزن!

 2. سعید می‌گه:

  اسم شما رو نمیتونم خانم بگذارم چون خانم احترام داره و اگر به شما بگم خانم توهین به تمام زنانی هست که حقیقتا خانم هستند و حرمت انسانی خود رو نگه میدارن .
  حقیقتا فکر میکنی روسن فکر شاعر یا نویسنده ای ؟
  اخه فرق تو با یک ماده گاو یا ماده خر چیه ؟
  البته تقصیر تو خم نیست اگر دزندان به تو تجاوز نمیکردند و تو رو عقده ای بار نمیاوردند امروز اینگونه عقده هات رو به این صورت بیرون نمیریختی . ابروی ایران و ایران رو نمیبردی .
  من تو رو مقصر نمیدونم چون هم در دوران انقلابی بودنت افراط و تفریط کردی هم در دوران به اصطلاح ضر انقلاب بودنت پس در هر دو حالت تحت تاثیر فضای اون جامعه هایی بودی که درونش بوده و هستی .
  برو بابا جون برو همون کاری رو بکن که تو شعرهات میگی برو از ارگانها و سازمانها کمک بخاه برای تن فروشی و فرو ریختن بنیاد انسانی .

  • goli می‌گه:

   …اي كساني كه ايمان آورده ايد! سر جدتون ، جان مادرتون كاري به كار كساني كه
   ايمان نياورده اند نداشته باشيد.ای کسانی که ایمان آوردید.این چی چی بود آوردید؟؟ گندشو در آوردید!!!

   • orca می‌گه:

    مرسی با حال بود

   • مهدی می‌گه:

    تو که دم از با حال بودن میزنی حاضری ناموس خودت رو مثل این خانوم بازیچه دست دیگرون بکنی ای ایمان نیاورده…
    باغیرت… دوست داشتی بیدار شو

 3. سعید می‌گه:

  شرمم میاد بگم تو هم ایرانی هستی نه به خاطر حکومت یا اسلام یا هر چیزی دیگه ای تو باهاش مخالف هستی به خاطر اینکه ذاتا و قلبا برای زن احترام خاصی قائلم به خصوص زن ایرانی .

  • salman می‌گه:

   تو بهتره از بی ادبیت شرم کنی.لفظ قلم حرف زدنت منو کشته.

   • مهدی می‌گه:

    واقعا برات متاسفم که جز از دید لذت به این زن و به این مطالب نگاه نمیکنی.
    تو که دم از با حال بودن میزنی حاضری ناموس خودت رو مثل این خانوم بازیچه دست دیگرون بکنیو
    باغیرت… دوست داشتی بیدار شو

 4. kian می‌گه:

  همجنس بازی؟؟!!

 5. سیروس می‌گه:

  کامنتهای این مقاله و سایت را خواندم، که همه داد ایران و ایرانی میزنند، و هچکدام نمیگویند که ایران و ایرانی چه گلی به سر خودشان و آنهایی که در ایران زندگی میکنند زده اند. مثل اینکه دارید برای ما یک مذهب و دین جدید درست میکنید. همه این مسائلی که در این نمایشگاه مطرح شده است در ایران و بین مردم آن دیار مطرح بوده است، اما شرم این موضوعات و ترس از اینکه کسی یا کسانی اسم کونی یا جنده به خود بگیرند قایم میشود. بیایید خودمان باشیم و کمی به عمق افکارمان فکر کنیم که تا حالا چند بار در ذهن ایران و ایرانی خواهر، مادر ، برادر یا خواهر و حتی کوچکهای خانواده را لخت رده ایم و با نگاههای شهوانی به آنان نگاه کرده ایم. منصف باشید و منصف باشیم که همه این موضوعات بین ایرانی و ایرانیان هم به همان صورت شاید شدیدتر وجود داشته، با انگارو پاک کردن صورت مسئله نمیتوان مسئله را حل کرد. بیشتر فکر کنیم و منصف باشیم……….

  • مهدی می‌گه:

   اشتباه نکن دوست عزیز…
   ما ایران و ایرانی رو دوست داریم و با دین و دولتش کاری نداریم
   واسه ایران و ایرانی تن فروشی ننگ و خفت

  • Nirvana می‌گه:

   افرین سیروس همه دارند اون پشت مشتها قایم می شن جرات ندارند خودشان را تو اینه ببینند می دونی چرا؟چون خودشون پر از گند و کثافتند.نمی توننند حقیقت درونشون را ببینند.هستم باهات

 6. sina می‌گه:

  سعید خان لازم نیست واسه زن ایرانی احترام بگذاری ان هم خاص .. اگر زنی نیاز جنسی خودش رو بیان کنه ان زن قطعا ایرانی نیست . نگاه جنسیتی یک نگاه ضد زن ست که از امثال انسان هائی با نگرشی همانند تو خودش را نشان می دهد.

 7. shahram می‌گه:

  بعضی ها چرا شور حسینی گرفتن و به نویسنده مطلب فحش میدن.
  واقعا که حد و اندازه ی بعضی ها همون صدا و سیمای ایرانه.
  خجالت نمیکشین به کسی که نمیشناسین فحش میدین؟ شعور و فرهنگ اجتماعیتون در همین حده؟

 8. borzo می‌گه:

  khanom navak beh kamntha
  ngah kon aya irani dr shraet
  pzersh domokrasi hast.

 9. shad می‌گه:

  ta iraniha taklif khod ra ba,, namos,, alat tanasoli khor roshan nakonand,demokrasi ra yad nakhahand greft.chera dorugh migoid,yani agar yek zan ziba be shoma pishnehad sex konah,rad mikonid?

 10. امیری می‌گه:

  بسیار زیبا بودند و جالب…برای ما که متاسفانه همیشه اینگونه مطالب «تابو» محسوب میشوند چنین خبرهایی می تواند کمی اطلاعات ما را در زمینه تاریخی سکس در قاره های مختلف افزایش دهد.خانم ناوک عزیز من شیوه ابراز نظر و شجاعت شما را می ستایم.

 11. پویا می‌گه:

  عقده های جنسی و روحی رو افرادی مثل امیر و سعید دارن … امیدوارم خدا شفاشون بده

 12. mehran می‌گه:

  hamjensbazi?????? manzooretoon hamjens garaee bood?

 13. rayan می‌گه:

  اغا سعید و اغا امیرخان ضد آخوند ساعتی چقدر میگیرید ؟!!!! تو رو خدا انکار نکنید.

 14. سارا می‌گه:

  آخه دارید این حرفارو به کی میزنید؟آخه زیباناوک که مخالف سرنگونی جمهوری اسلامیه اصلا ارزش داره بهش نقدکنین؟ولش کنین بابا،این و امثال این تو وانفسای آشوب بازاردنیا فکرکردن آپ تو دیتن و به روزن ارواح دلشون و فرهنگ مدرنیسم رااشاعه میدن،امثال زیباناوک مدرنیسم براش لخت بودن و تابو براش آلت زنانه و مردانه میباشد.حالا چی شده زینب دلاور ما اینقدر سکسئوال شده خداداند.فقط قربونت اسم خودتو چپ و سوسیالیست نزار که سوسیالیستها مایه ننگشونه که امثال تو اسم چپ روخودشون میزارن و فقط یادگرفته یه خبری بشه بدن زشت تر از طینتشو نشون همه بده که آرههههههه تو منظورت اونی نیست که مافکرمیکنیم.آره تو بافرهنگ و ما بی فرهنگ.فقط کاش که تو اینهمه تابو شکنی به قول خودت خواستی لخت بشی رفتی تو قلب اروپا و اونم تازه توی یک پارکی که دورازمرکز شهر که همه اونجا لخت میشوند اینکارو کردی؟چرا نرفتی مرکز شهر اینکارو بکنی تا تو همون اروپا ببینی چی بهت میگفتن و چه چوری بااردنگی میبردنت زندان.

 15. رها می‌گه:

  سعید و امیر خان اخوند:
  حالم از اظهار نظراتتون بهم خورد من که به عنوان یک زن خوشحال میشم از احترام شما ها بر خور دار نباشم.
  من واقعا برا ی زیبا احترام غائلم با تمام وجود دوست دارم مثل اون باشم .مثل ایینه.اما نمی تونم ,وجودم پر از تناقض است .پر از در نظر گرفتن این وان است.اصلا یاد نگرفته ا م برای خودم زندکی کنم.امیدوارم بتونی حرفهای این ادمهای احمق را تحمل کنی وکم نیاری که با تمام وجود به ادمی مثل تو نیازمندیم.ما ایرانی ها همه به نوعی نیاز به درمان داریم.دوست دارم زیبا جان

 16. ایرانی می‌گه:

  اره واقعا ابروی ایرانیهارو با این خبر رسانی که در سرزمین کفر برگزار شده رو پیش همون کافرا بردی…. واقعا بعضیا خیلی باحالن که آبرو رو فقط تو حجاب میبینن و این گندکاریهای دولتمردان بی آبرو رو میبینن و خفقان مطلق گرفتن. شعور شما در همین حده که دهانتون رو باز کنین و به مانند یک حیوان توهین کنین و به دیگری بگین که بابت این رفتار حیوان و … هستی. از ماست که بر ماست

  من نمیدونم نویسنده خبر کیه، اما رسالت خبر رسانی ایجاب میکنه اطلاعات رو منتشر کنن، به هر حال بعضیا اینقدر خرفت هستن که فکر کردن خبر رسان همون ( با عرض معذرت) همون مجریه و متولیه این نمایشگاهه. دیگه کار یه سری از تدبیر و موعظه گذشته من فقط امیدوارم نسل آدمهای کژ اندیش به زودی منقرض شه و بدونن رفتار و آداب دیگرون تا جایی که حق بقیه رو ضایع نکنه به کسی ربطی نداره.

 17. dfsdf می‌گه:

  قیافت ارزش ریدن هم نداره

 18. javid می‌گه:

  خیلی زیبا و جالب بود.نمیدونم چرا بعضی یه حرفایی میزنن و چه ربطی به موضوع داره.فکر میکنم خیلی خوب و جالب بود که ببینیم این نمایشگاها برگزار میشه و مردم اون کشور هم به دیدنش میرن و اون وقت فاصله ما تا حده.
  سکس مساله ای که قرنها و هزاره ها وجود داشته و چیزی نیست که بخوایم پنهانش کنیم.همه ما بالاخره حاصل سکس پدران و پدران پدران و مادران ….خودمون هستییم
  بهرحال کار جدیدی بود.هم برگزاری اون هم انتشار شما.
  پاینده باشید.

 19. اصغر سربی می‌گه:

  یکی نیست بگه از استعداد های خانم ناواک باید بهره برد.
  من شخصا میگم ناواک رو باید مسوول یک سایت پورن ایرانی بکنیم یکم پول در بیاریم.
  زیبا جون اگه خواستی به من زنگ بزن
  6919 349 703 1+

 20. علی رضا می‌گه:

  سلام
  اول، بد نیست پیش از فحش دادن هم سلام کنیم
  دوم، اگر فرصتی دست داد کامنت ها چندین و چندبار دیگر بخوانید و بعد تصمیم بگیرید. دوستانی که خودشان را نماینده ایران و ایرانی فرض کرده اند در تقبیح کاری که به زعمشان خیلی وقیحانه جلوه کرده، از نثار بدترین الفاظ به خانمی که نمی شناسندش شرم نکرده اند. بنده روزنامه نگارم و هیچ کجای پیازم هم نیستم اما قاعده ای در کار من وجود دارد مبنی بر بی طرفی در ارائه خبر. یعنی فرد یا افراد این حوزه باید خبر را بدون اعمال سلیقه شخصی به مخاطب عرضه کنند و به نظرم این همان کاری است که خانم نگارنده این خبر، انجام داده: خبری را منتشر کرده از نمایشگاه سکس در بارسلونا. کجای این مسئله ایراد دارد؟
  سوم،ا دوستانی که چنین دم از ایرانی بودن بودن می زنند و مذکر هم هستند، چرا با دیدن کلمه سکس وارد این سایت شده اند؟ نکند مرگ خوب است ولی برای همسایه؟دوستان عزیز. به قدر کفایت در حکومت کنونی ایران، یاد گرفته ایم که به هم بی احترامی کنیم و ذره ای احترام برای آزادی بیان قائل نشویم. حرف های سینا و شهرام-شاید موافق لحن شان نباشم- درست است و خوشحالم که این دو دوست نادیده هم شعور خودشان را چنین به رخ کشیده اند و از بی جهت قیل و قال راه نینداخته اند. فحش دادن کار کسانی است که ذره ای منطق در وجودشان نیست. درود بر این دوست عزیز.

 21. Kasra می‌گه:

  دیدگاهها را خواندم
  جالب اینجاست که همه فکر میکنیم عقیده ی خودمان بهترین عقیده است و باید بقیه را هم وادار به پیروی از آن عقیده کرد .
  کسی که اینگونه به شخصیت و عقیده کسی با ناسزا حمله میکند کار چندان جالبی انجام نداده است .
  چه ربطی به ایرانی یا غیر ایرانی بودن دارد . مشکل اینجاست که ما با مسآله ای که حتا با آن مشکل داریم درست و با منطق و اصول برخورد نمیکنیم و هر چیزی را با تعصبات مذهبی در می آمیزیم و اینگونه آن تراوشات ذهنی و گاهن سطحی و به دور از ادب را بیرون میریزیم به دور از لحظه ای تآمل که حرف ما نشانه ی شخصیت ماست .
  فراموش هم نمیکنیم که هر کس میتواند ابراز عقیده کند و در بیان آن آزاد است .

 22. سارا می‌گه:

  آقای سعید

  احترام خاص به زن یعنی چی؟ من بهت می گم، یعنی نگاه جنسیتی به زن. یعنی جنسیت و فیزیک زن مهم تر از فکر و احساسش. یعنی که تو خونه، خیابون، مغازه، دانشگاه، تلویزیون، اینرنت تا زنی رو دیدی که مخالف نظر تو، عرف، شرع یا جامعه عمل کرد ببندیش به فحش ناموسی. فکر یا عملکردش رو به نقد نگیری بلکه دقیقا جنسیتشو هدف بگیری.
  من به عنوان یک زن اگه از شما و جامعه فقط احترام بخوام نه احترام خاص. باید چی کار کنم؟ اگر بخوام فقط به عنوان یک انسان به من نگاه کنید نه بیشتر مثل یک فرشته و نه کمتر مثل یک کالا باید چی کار کنم؟ اگر از شما بخوام به جای دادن فحش های جنسی، فکر، شعر، مقاله، عکس، فیلم و عملکرد منو نقد کنید واقعا می تونین این کارو بکنین؟ به خدا قسم که نمی تونین. نه شما و نه دیگر مردای ایرانی. که ما راه درازی داریم تا انسان رو با عملکردش نقد کنیم نه با قیافه و اندام و جنسیتش

  در ضمن دوست عزیزم آبروی ایران خیلی وقته که رفته بد جوری هم رفته نه به خاطر زیبا ناوک یا گل شیفته که به خاطر سکوت در برابر همه جنایاتی که تو این مملکت اتفاق می افته و کسی صداش در نمیاد و سکوت علامت رضاست.

 23. الفتی می‌گه:

  محمد تمام آیات مربوط به حجاب و سکس را در دو سال آخر عمرش نازل کرد تا شاید بتواند جلوی جوانان عرب را که بصورت گسترده با زنان متعدد زیبا رویش ارتباط داشتند بگیرد (یا ایها الذین آمنوا لا تدخلوا بیوت النبی الا باذنه….). این آیات موجب ایجاد برزگترین تابو از مساله سکس در اسلام شده است و منشاء ایجاد این حجم مشکلات جنسی بین مسلمانان که بی تردید آلوده ترین جوامع از نظر نگاه صرف جنسی به زنان هستند. باید این تابو را شکست. زنده و پیروز باشید.

 24. سارا می‌گه:

  در ضمن آقای امیرخان ضد آخوند

  معنی شرافت ایرانی رو از کامنت گهربار شما می شه فهمید!!!!!!!!!!!!

 25. Mehran می‌گه:

  جالب بود ممنون!
  به ترولهایی مثل سعید و امیرخان هم گوش ندین معلوم نیست این بیشرفها چقدر پول می گیرن برای ترول کردن و به گند کشیدن اینترنت!

 26. vafoor می‌گه:

  tanha rehesh vafoor vafoor

 27. mehrdad می‌گه:

  امیدوارم فارغ از هر چیز دیگه ای ، روزی برسه که قبل از فحش دادن به هم دیگه و موضع گرفتن در برابر هم بتونیم با هم گفت و گو کنیم. ما نمی تونیم حتی تصور کنیم که امکان داره شکل دیگه ای از تفکر هم وجود داشته باشه. به یگانه بودن تفکر حق اعتقاد داریم .روزی بر اساس جوگرفتگی اسلام رو یگانه حق می دونیم ، روزی زرتشتی گری و در هر صورت یگانه فکر مورد قبول خودمون رو تبدیل به ابزاری برای دیکتاتوری و استبداد می کنیم. واقعیت و حقیقت مساله ایست که به تعداد انسانها روی زمین متکثر و متفاوته ، انسان متمدن ، انسان آزاده انسانی است که می تونه بدون دشنام دادن ، بدون خشونت و …. به گفتار و شکل و رفتار دیگران احترام بذاره و به هر تلنگری هر چیزی رو تهدیدی علیه خودش تلقی نکنه….زن ایرانی اگر احترامی دارد ، احترام باید در این چارچوب باشد که به او آزادی بدهیم که در آنگونه که دوست داره و فکر میکنه درسته ، زندگی کنه….نه اینکه اگر درچارچوب عقاید و خواستهای ما بود محترم باشه و به محض اینکه خارج شد دیگه بشه هرزه و فاحشه و هزار کلام ناشایست دیگر……احترام به به خاطر انسان بودنش هست نه به خاطر اینکه چه طور فکر میکنه و چه طور رفتار میکنه….

 28. kami می‌گه:

  من در کانادا زندگی میکنم و خانم زیبا ناوک را از طریق اینترنت میشناسم .

  بنظر میرسد ایشان به گونه ای سادیسم دیگر آزاری دارد و کشور آلمان را بستر مناسبی برای اینکار میبیند .

  بنظر نمیرسد از سلامت روانی برخوردار باشد .

  من به ایشان پیشنهاد میکنم به خانم مهوش خواننده قدیمی فکر کند که تحت شرایط خاص توانست رشد کند .

  ایشان نیز در جامعه مرد ستیز غرب به خوبی این شرایط را درک کرده است .

 29. Bokon می‌گه:

  کیر خر تو کس و کون خواهر مادر هرچی آخوند و آخوندزاده و انقلابی، کیر تو دهن هرچی مسلمونه.

 30. yashar_411 می‌گه:

  تو ادامه تاریخ مایی
  گامهایت استوار باد

 31. با این کارتون,آمار ویزیتور بلاگتون سر به فلک میزنه!! =))
  همه ملت میان به بلاگ!! یه کنتور قوی بذارید و بشمارید!!

 32. ناشناس می‌گه:

  سلام
  خیلی دلم میخواد باهات بخوابم بعدش بگامت لطفا عکسهای هات خودتو برام بفرست منتظر خبرتم. بای

 33. پسر باکره می‌گه:

  من یه شریک سکس می خوام. تو مونیخ زندگی می کنم. دخترایی که مایلن با یه پسر دوآتیشه سکس داشته باشن این شمارمه
  015211546646
  در ضمن خونم تو روزنهایم است.

 34. سلام لطفا زوجهاازبندرعباس یاخانمابزنگن09198658774

 35. سلام لطفازوجهایاخانمابرای سکس ازبندرعباس بزنگن09198658774

 36. لطفایه زوج خوب ازکرج برای سکسبزنگن09198658774

 37. لطفایه زوج خوب ازکرج برای سکس بزنگن09198658774

 38. لطفایه زوج ازکرج برای سکس ضربدری بزنگن09198658774

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

دنبال‌کردن

هر نوشتهٔ تازه‌ای را در نامه‌دان خود دریافت نمایید.

به 264 مشترک دیگر بپیوندید

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: